Diana Logo

Marcela Vymyslická – návrhářka, malířka

 

„Tvorba je nekonečná“


„Spousta šatů je pod mořskou hladinou“

 

  

přehlídka

 

 

1991 - Dámská krejčová
2006 - Oděvní průmyslovka
od 2016 - Ostravská konzervatoř, obor módní návrhářství u paní profesorky Bc. Jany Smékalové

 

Splnit si dětský sen a tvořit zabralo mnoho času. 3 roky strávené ve Viridianu, výtvarný kurz pro dospělé vedený Ing. Elen Thiemlovou, mi otevřel oči k nekonečné tvorbě a pohledu na svět „trochu jinak“.

 

Mimo oděvnictví byla různá povolání, která nenaplňovala a nesplňovala mé tvůrčí schopnosti. V roce 2015, po narození syna, jsem se rozhodla osamostatnit. Vytvořit něco svého, něco, co mě bude v životě naplňovat. Z počátku se šily sedací vaky, záclony a doplňky interiérů. Poté následoval kurz šití pro veřejnost, který mám dodnes.

 

Něco lidem předat. Něco je naučit, je velmi naplňující.

 

Přemýšlela jsem, co šít, co tvořit. Napadlo mne pravé hedvábí. Tady na trhu toho kvalitního moc není, tak proč to nezkusit. Začala jsem tvořit návrhy a střihy z přírodního hedvábí. Šiji převážně spodní prádlo, župany, a šaty.
Tvorba je nekonečná, proto jsem rozšířila tvorbu návrhů zajímavých, originálních střihů. Dnes již maluji oděvní návrhy z různých druhů materiálů, ne jen z hedvábí. Originální návrhy přímo na postavu pak zpracuji v hotový výrobek. Zákazníkům zůstává ručně kreslený originální návrh i samotný výrobek přímo ušitý na míru.

 

Velikou inspirací je moje paní učitelka Jana Smékalová, má rodina, první dcera Kristýnka, syn Filip, přítel Jiří, malý Jiříček a přátelé. Také nepřátelé. Protože i „tmavá místa světa mají své světlo“.

 

A také život pod mořskou hladinou...

 

logo MarVa de Luxe

 

Chci tvořit pro vás milé dámy, co máte rády originalitu.
Chci tvořit pro vás milé dámy, co máte rády luxus.
Chci tvořit pro vás milé dámy, co chcete být jiné.

Chci dělat ...něco víc...podpis